Jste zde: Domácí stránka |
naryby.cz > Turistika > Vodáctví

Vodáctví

Každý se zájmem o tento sport zná Lužnici, kdo ne, měl by ji vyzkoušet. V horní části této řeky najdete neporušené přírodní břehy, chráněné živočichy a rostliny. Začíná se sjíždět ze Suchdola nad Lužnicí, hned po začátku řeka meandruje až k jezu Pilař (Hostinec Na Cirhance). Přes tento jez je třeba lodě přenést a po chvilce plavby jste u vodáckého tábořiště Majdalena. Toto tábořiště vám nabídne do dalšího dne vše potřebné k přenocování. Další trasu si při dobrém stavu vody můžete vybrat.

Stará řeka – (nutno dostatek vody pro sjízdnost) meandry stejnojmennou rezervací, přes rybník Rožmberk do obce Lužnice. Patří k nejromantičtějším úsekům celé Lužnice.

Nová řeka – 14 km úsek rychlejší vody, která vás donese do Nežárky.

Ostatní:
Okolní lesy, hráze rybníků a remízky ve správné době poskytují bohatou úrodu hub a borůvek. Je vcelku jedno jakým směrem se vydáte sbírat.

Půjčovna kol

Dětská kola od 12" do 24"
Treková a horská kola 24" až 29"
Tandem
Elektrokola s dojezdem 50 km
Elektrokola s dojezdem 100 km
Nově jsou v půjčovně k dispozici koloběžky

Doporučujeme

Rybník Nový Kanclíř - nachází se asi 15 km od Třeboně, poblíž Chlumu u Třeboně. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů. Díky jeho průběžnému zarybňování (kapr, štika, sumec) kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.