Rybník Hejtman

Hejtman

majitel revíru: Rybářství Třeboň, a.s.
výměra: 80 ha

Rybník Hejtman se rozkládá mezi obcemi Chlum u Třeboně a Staňkov Je to rybník členitý jak charakterem dna, tak i pobřežními partiemi. Největší hloubka u výpustě je 6,5 m. Spodní část a také dno zatopeného koryta je silně zabahněné. Jakmile se dno začne zvedat, je písčité a jen některé břehy jsou kamenité. Okolí celého rybníka je silně rekreačně využívané. 100 metrů od hlavní hráze v ulici za restaurací Na poště je Penzion Romana Hulíková. Ve spodní části rybníka na severní straně v blízkosti Chlumu u Třeboně najdete hned u hráze rekreační středisko Lesák, dále autokemp Sever, na protějším břehu autokemp Jih a autokempy Veronika a Kapřík. Při silnici na Jindřichův Hradec leží autokemp U Čerta a tábořiště „Na Parýzku“. Z druhé,  Staňkovské strany rybníku Hejtman, je tábořiště obecního úřadu Staňkov a tábořiště U Brachů, v jehož blízkosti leží bistro U Sumečka, proslulé svými rybími specialitami.

Na rybníku Hejtman se loví především kapr. Místa jeho lovu se během roku mění podle povětrnostních a teplotních podmínek. Vzhledem k tomu, že tento rybník byl naposledy vypuštěn v dubnu roku 1990 a osazuje se i generační rybou, můžeme zde očekávat i úlovky kapra přes 10 kg. Totéž platí i o ostatních rybách – úhoř, lín, okoun, sumec, štika, candát.

Pro rybolov na tomto revíru nepotřebujete rybářský lístek.

Ceník povolenek

Rybářský řád

Mapa revíru

hejtman_mapa.jpg

Loading...

Rybářství Třeboň

Půjčovna kol

Dětská kola od 12" do 24"
Treková a horská kola 24" až 29"
Tandem
Elektrokola s dojezdem 50 km
Elektrokola s dojezdem 100 km
Nově jsou v půjčovně k dispozici koloběžky

Doporučujeme

Rybník Nový Kanclíř - nachází se asi 15 km od Třeboně, poblíž Chlumu u Třeboně. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů. Díky jeho průběžnému zarybňování (kapr, štika, sumec) kapitálními rybami se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.

Loading...

Rybářství Třeboň