Rybník Staňkovský

majitel revíru: Rybářství Třeboň, a.s.
výměra: 273 ha

Hráz Staňkovského rybníka se nachází přímo v obci Staňkov. Pod hrází se rozprostírá tzv. hlavní jezero. Jakmile se rybník stočí doprava k rakouské hranici máte před sebou 6 km vodní plochy obklopené jen krásnými lesy. Se svými 273 ha je to největší rybník v ČR co do objemu zadržené vody. U hráze má hloubku 14 m, ještě u rakouských hranic se může pyšnit 7 metry. Přes tyto velké hloubky je díky rozsáhlým mělkým zátokám a porostům rákosí brzy prohřátý, a proto se v něm daří všem druhům ryb.

Z důvodu opravy hlavní výpustě byl rybník na podzim 2000 zčásti vypuštěn. Na jaře 2001 byl rybník nasazen i generační rybou, takže zde můžeme očekávat i úlovky kapra a tolstolobika přes 10 kg. Totéž platí i o ostatních rybách – úhoř, lín, sumec, štika, candát. Staňkovský rybník je také známý svými kapitálními okouny.

Rekreační zařízení (převážně autokempy a chaty) jsou umístěna v dolní části Staňkovského rybníka. Po pravé straně od hráze se nachází autokemp U Kosů, projdete-li dále po hrázi oddělující Staňkovský rybník od chovného rybníka Špačkov, neminete chatovou osadu Slavjanka ležící na stejnojmenném ostrově.

Nalevo od hlavní hráze jsou autokempy U Tomášků, Oáza, minikemp Dobešová (Plecháč), chaty a.s. Rybářství Třeboň, u Žemličky, tábořiště obecního úřadu Staňkov a několik dalších rekreačních zařízení.

V obci Staňkov je samozřejmě i možnost ubytování v soukromí – privat Karel Dlouhý, Josef Dvořák, a rekreační chaty Václav Dlouhý.

Pro rybolov na tomto revíru nepotřebujete rybářský lístek.

Ceník povolenek

Rybářský řád

Mapa revíru

stankovsky_mapa.jpg

Loading...

Rybářství Třeboň

Půjčovna kol

•   Dětská kola od 12" do 24"
•   Treková a horská kola 24" až 29"
•   Elektrokola s dojezdem 50 km

•   Elektrokola s dojezdem 100 km
•   Elektrokola 29'' se středovým motorem nebo motorem v náboji
•   Elektrokolo 27.5'' s dojezdem 200 km
•   Koloběžky
•   Dětské vozíky (i samostatně) a sedačky pouze se zapůjčeným kolem

Doporučujeme

Pro vášnivé rybáře doporučujeme rybník Nový Kanclíř. Nachází se naí asi 15 km od Třeboně, poblíž Chlumu u Třeboně. Je obklopen rozsáhlým komplexem lesů. Díky jeho průběžnému zarybňování kapitálními rybami (kapr, štika, sumec) se stal velice atraktivním a vyhledávaným místem všech náruživých rybářů.

Loading...

Rybářství Třeboň